Past Bishops
| Share






The Most Rev. James A. Murray
Installed: January 27, 1998 - served until June 2009
Motto: "Rejoice in the Lord Always."












The Most Rev. Alfred J. Markiewicz

Installed: January 31, 1995 -- died on Jan. 9, 1997
Beloved among the people during short tenure.
Motto: "An Instrument of Your Peace."











The Most Rev. Paul V. Donovan

Installed: July 21, 1971 - served until 1996.
Celebrated Silver Jubilee as Bishop
Motto: "To Serve Rather Than Be Served"

Search Site